Duralův příběh

Dural se narodil roku 1983 v Hřebčíně Jesenec , klisně Desireé, jeho otcem byl vynikajcí plemeník a legendární dostihový kůň Lincoln.

Z Hřebčína Jesenec,  který byl tenkrát součástí Státního statku Brodek u Konice, šel Dural jako roček do tréninku k J. Palyzovi do Lysé nad Labem. Závratnou dostihovou kariéru neměl a tak se vrátil do Jesence, kde byl zařazen do provozu JK. Byl to téměř osobní kůň syna vedoucího, proto  na něm mohl jezdit jen on.

Byl velmi pošetřen, zúčastňoval se pouze hubertových jízd a příležitostně sloužil i jako prubíř.

Duroušek byl prodán po oné Něžné revoluci, kdy se rušili koně všude a skončil právě v rukách své dosavadní majitelky Simony Dittrichové, zde se stal jejím osobním koníkem, se kterým sbírala mnohá umístění na pakrurových kolbištích a v pokročilejším věku se stal naprosto úžasným a nepostradatelným učitelem spoustě mladých jezdců, kterým pootevřel dvířka do koňského světa.

Dnes je mu již přes 25 let, je stále zdravý, plný života a elánu, stále aktivně chodí pod sedlem a i přes vyšší věk si rád hupne překážku. Kéž by se všichni naši řechtáci dožili tak zaslouženého věku v takové síle a zadraví jako on!!!

Galerie

Duralova matka Desireé

 

 

 

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3376"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Moje máma když byl Duralek umístěn do jj Liboš se o něj dlouhodobě starala léčila mu spěnku nad kopytem bylo to velmi obtížné Duralek byl pro ni něco jako její dítě. Je nám moc líto že už nemůže být jeden z nejlepších koní mezi námi.
Škoda že už nežije :(
Pardon. Tady jsem to napsat nechtěla. Spletla jsem se.
Dobrý den, je mi dvanáct let a chtěla bych k vám chodit do klubu od začátku školního roku. Mohla bych? I když nemám vlastního koně? A kdyby ano, kolik by to stalo? Děkuji za odpověď.
Really had to mention Now i am happy I came upon your website page.
diance to na dade moc slusi a jsou super dvojka
Duroušek je zlatíčko stáje smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley
ahojky
Durousek je skvelej na jeho vek....smileyale nekdy si rad i z lidi utahuje..mejte se hezky Carmen
smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley[05][03][12][12][12][01][02][13][03][06][06][07][12]
smileysmileysmileysmileyskvělí
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one