Dáša a Destiny

Byla jednou jedna kobylka, hnědka, jmenovala se Dáša. A tato milá kobylka učila jezdit i skákat lidi v jezdeckém oddíle ve Pticích. Ale měla smůlu, postihla ji artrosa, která se zhoršovala, nedala se léčit, Dáša trvale pokulhávala a vypadalo to, že již není pomoci a Dášenka se bude muset  vydat na dlouhou cestu do koňského nebíčka. Na Dáše jezdila jedna moc hodná pani, Katka, té nebyl osud kobylky vůbec lhostejný a rozhodla se, že se o Dášu postará a protože ji má moc ráda, vezme si ji i kulhavou a zajistí ji domov, výběhy, procházky. Zařídila Dášce bydlení na jednom zámečku, kde mají i oboru s daňky, vlastní rybník, pastviny..., Dášence vybudovali boxík a my přemýšleli, jak Dáše zajistit nějakou společnost, jestli oslíka, nebo ovečku, nebo poníka...s daňky se totiž prohánět nemohla, mohli by ji potrkat...až se Katka rozhodla: Co kdybysme zkusili, aby Dáša měla hříbě!
  A světe div se: přání se stalo skutkem, cesta byla nerovná, kamenitá a plná problémů, ale pohádka končí šťastným koncem: 4. 6. 2008 ve 22.15 se Dášence narodila holčička, kterou Káťa pojmenovala Destiny, tatínek je Qurado a její děda z tátovy strany Quidam de Revel byl 4.na Olympiadě v Barceloně.
Je nádherná, čiperná, zdravá, má po taťkovi tři bílé ponožky a lysinku na hlavě. Dáša je pyšná, Katka se vznáší na obláčku.
- Zazvonil zvonec a pohádky je konec..
 
Milá Katko,
  moc to tobě i Dášence přejeme, moc vám oběma gratulujeme a víš, co je na tom nejkrásnější? Když jsem se byla za Dášou, Destiny a za tebou podívat, jak všechny tři záříte štěstím, pochopila jsem: Zachránila jsi Dáše život, bez tebe by již nebyla. Ten život jsi jí vyplnila, má smysl. A ona ho zas teď vyplnila tobě, vrátila ti tvojí lásku v podobě další holčičky, v podobě svého pokračování. Na Dáše se již moc jezdit nedá, jen trochu a opatrně, ale jednou se budeš moct prohánět na hřbetě její dcery, která se narodila díky tobě, že jsi to Dášce umožnila. Mohla sis koupit zdravého koně, ale ty ses rozhodla takto, svým srdcem. Jsi úžasná a smekáme před tebou. Kéž by víc lidí takto přemýšleli srdíčkem a nepočítali peníze, které je to bude stát. Protože štěstí se koupit nedá, k tomu se musí dojít. 
Přejeme vám všem třem jen to nejlepší!!! 
 
Za všechny: Simona D.
  
 
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one