Hezký předvánoční čas,
zasílám další aktuální info od generálního sekretáře ČJF pí.Kuškové, viz odkaz níže.
Pro nás je důležité, že mimo našich čl.popl. 200,- je čl.popl. 100,- ČJF PLUS popl. za licenci - 300,- junioři nebo 500,- senioři.
Dále počítejte s vyším poplatkem za přestup. Pojistka na úraz v jednání, snad bude.
V dalším období chtějí člensky podchytit i hobby jezdce - zatím nedořešeno.
Pozor - kdo si nezaktivuje licenci, po pěti letech propadá - nové zkoušky, cvičitelské, trenérské atp..

Více ZDE

Vážení členové jezdeckého oddílu, klienti, kteří pravidelně docházíte na jezdecké hodiny, pozor!
Musím Vám sdělit dvě nové informace, které jsme obdrželi od sekretáře Stč.oblasti ČJF- pí.Kuškové: Za prvé: Každý, kdo chce být členem ČJF, musí nově vyplnit přihlášku včetně zapl. ročního členského poplatku ČJF 100,- Kč. Jezdců, kteří hradí popl. za prodloužení licence, se již tato úhrada netýká. Vyplněné přihlášky včetně člen. popl. pro ČJF budu vyřizovat do 24.12.2011.
Za druhé: Všichni, kteří jste prostřednictvím naší TJ byli členy ČSTV a tím pádem pojištěni u Kooperativy proti úrazu při jezdeckém sportu, tak k 31.12.2011 byla smlouva vypovězena! Kdo sledoval kauzu Sazka ví, co se stalo. ČSTV přišel o velké dotace do sportu a již nemá na toto celoplošné pojištění svých členů finanční prostředky, ČJF pojistku také za své členy neuhradí. Informovala jsem se o možnosti pojistit náš subjekt samostatně, v současné době se připravuje návrh smlouvy, ale nevím, bude-li to finančně únosné, zatím se spoléhejte spíš na své vlastní úrazové pojištění, pokud máte sjednáno. Konečně, když si ve Špindlu při lyžování zlomím nohu, také nemůžu čekat od Skiareálu nějakou finanční náhradu. Každý sport je i rizikový a jezdectví obzvlášť.

                                      Více ZDE

ČJF pořádala skokové soustředění pro talentovanou mládež (děti a juniory) na koních (ne pony) v areálu PCT Farma Ptýrov a my se účastnili! Z přihlášených zájemců (museli jsme zaslat dosaženou výkonnost koně i jezdce na ofic. závodech) bylo vybráno dvacetšest účastníků z celé Středočeské oblasti, 12ti až 17ti letí jezdci, původně to mělo být do 18ti let,ale pro velký zájem se vybíralo jen do 17ti. Diana Dittrichová s Charlottou měla to štěstí, že byla vybrána a ve středu večer jsme se tedy vydali směr Mladá Boleslav, do moderní haly v Ptýrově, kde Diana s Charlottkou absolvovaly třídenní soustředění pod vedením trenéra Petra Doležala. První den byla skoková gymnastika, trénoval se pravidelný cval přes kavalety, následoval kolmák a nebo oxer, jako pokračování skokových kvalet. Druhý den se trénovalo již na postaveném parkuru. Třetí den treninku byl zakončen závěrečným parkurem. Děkujeme Stč. oblasti za možnost se zúčastnit, protože cenné zkušenosti nasbírané při treninku se jistě zúročí na závodech! :-)

 

Dne 22.10. jsme se vydali do sousední stáje Tamare ve Pticích na drezurní hobby závody. Tento den zahajovala klusová úloha pro děti, které se ale nikdo od nás neúčastnil. V druhé soutěži, kterou byla úloha Z1, nás reprezentovala Terka Bubeníková s Despinem a Verča Broučková s Palomou. Holky byly sice trochu nervózní, ale na opracovišti z nich tréma spadla a obě podaly slušné výkony. Důkazem toho bylo 3. místo Terezky a 4. místo Verunky. Konkurence byla velká, takže holky ani nepředpokládaly nějaká umístění.. Za 3. a 4. místo z 23 zúčastněných byla opravdu velká radost:-). Úloha Z2 měla stejný průběh jako předchozí Z1, zde ale Verča vybojovala 4. místo a Terka 6. Holky byly velmi spokojené, protože s těmito výsledky nepočítaly. ;) V úlohách L0 a L8 nás reprezentoval Jiří Ziegler s Reformou. Jirka s Refou předvedli opravdu úctyhodný výkon a ten je vynesl na 3. příčku v obou úlohách.
       Také děkujeme Martině Č., která nám poskytla své drezurní zkušenosti, podpořila nás svými cennými radami a zhostila se úlohy čtenáře. Celý den panovala klidná atmosféra, kterou doprovázela nepříjemná zima. Tento den jsme si všichni velmi užili a vraceli jsme se domů spokojeni. Terka Bubeníková

Fotky jsou ZDE

V sobotu 24. 9. 2011 jsem se vydala s Jirkou Zieglerem na Císařský ostrov. Jeli jsme soutěž 80 cm. Úplně první a poprvé jsem jela já s Khiarou, se kterou jsem se umístila na 4. místě. Po mně jel Jirka s Palomou. Pak jsme si vyměnili koně. Já jsem jela s Palomou, se kterou jsem se umístila na 3. místě. Jako předposlední jel Jirka s Khirou, kteří se umístili na 1. místě! Máme ve stáji šikovné koníčky. :))) Dostala jsem hezký dárek k narozkám ;)) Gratuluji Jirkovi za jeho umístění s Khiarou :)))))" Veronika Broučková

Na začátku byl nesmělý nápad uspořádat malé závody pro šikovné děti, kterých máme v našem oddíle dost, nakonec jsem zůstala jen u toho, že jsem vybrala datum, ušila s Irčou kokardy a Simona s Diankou se postaraly o zbytek. Závodit měli členové, kteří nám při závodech pomáhají a zatím ještě sami nezávodí, také ti, co se budou brzo připravovat na zkoušky a naposled závodnice, které z různých důvodů letos nezávodily.

Účastníci "hopsání" byli rozděleni do tří kategorií, malé děti, větší slečny a dospělé členky. Závody se skládaly z několika disciplín, např. dětem závod začínal soutěží "běž, jeď, veď" - za úkol bylo nasednout na připraveného koně, dojet do určeného bodu, sesednout, dovést koníka na ruce zpět do výchozího místa, nasednout a jet jízdu zručnosti, to znamenalo splnit několik úkolů, třeba projet slalom, hod míčky na cíl, přejít plachtu.. za to se počítaly body ve dvouminutovém časovém llimitu, poté přejet parkur, odevzdat koníka držiči, vyplnit test s koňskou tématikou, přitom se vydýchat, aby byla energie na závěr, to znamenalo přeběhnout parkur ještě po svých. Další kategoriie měly úkoly podobné, s malými obměnami, jako například velcí již nesoutěžili v "běž, jeď, veď" a v jízdě zručnosti, ale měli za úkol přeběhnout parkur "po svých" v opačném kursu a následně "po trase" s kolečkem:-) . Na závodnících bylo vidět, že podobné zkušenosti jsou potřeba, někteří měli problém hlavně s orientací na parkuru a bylo vidět, že touha být dobrý jim zatemnila soustředění. Ale od toho právě takové závody jsou. Myslím, že se "minihopsání" líbilo, ceny byly připraveny pro všechny zúčastněné.

Takové veselé zakončení jezdecké sezony by se mohlo na stát tradicí.   Radka P.

V sobotu jsme se vydali na oficiální závody na Císařský ostrov. Jela jsem s Charlottkou "Z" na limitovaný čas - bez chyby a potom postupku do 110 cm se žolíkem, bylo tam 85 dvojic!....Žolík jsme skočily čistě, ale shodily jsme si první skok (ten nejnižší), říká se, že chyba na 1.skoku, je chyba jezdce...tak promiň, Charlott ♥. Ptala jsem se několika trenérů, co zavinilo chybu a každý má jiný názor...tak nevím.. :-( Závodu se zúčasnili i tito jezdci, např.: Kateřina Mestenhauserová, Hažmuková, Zdena Kunstová, Jan Buben, Miloslav Vítek dokonce na třech koních a já :D Když jsem jela postupku do 110, přišlo mi to strašlivě vysoký, jak kdyby to bylo tak 120 cm.. :-) a oxery tam měli poctivě široký... když jsem tuto soutěž dojela, připadala jsem si jako vítěz, i když jsem nevyhrála... Vaše :Di:Di

 

V neděli jsme se vydali závodit do Rudné - Arcosu. Soutěže Postupného skákání do 80 cm na čas se účastnila Verunka B. a Kája V. s Lyellem, s Despinem startovala Terka B. a Natálka K. Nejlépe si vedla Kája s Lyellem, která obsadila pěkné páté místo, Verunka jela též celý závod čistě, ale bohužel, skočila omylem jinou překážku, než měla. Terka s Despinem na jedné překážce vybočila, v zápalu boje o nejrychlejší čas nevytočila obrat a tato překážka se stala osudnou i Natálce. Diana startovala pouze v soutěži Postupka do 100 cm na čas s žolíkem, protože Charlotta závodila den předem v Choťánkách, kde si vyhrála krásnou jízdou první místo na ofic. závodech. Dojela až k poslední překážce, kde její boj o přední umístění zhatil žolík - skok nad vodním příkopem, který Charlotta nepřekonala (mimo závod po krátkém přemlouvání si nakonec dala říct:-) ).
Umístěným gratulujeme a musím podotknout, že volba trasy a překážky nám přišly docela na neofic. závody, a tudíž pro méně zkušené jezdce, docela těžké, vždyť sama o sobě hovoří za vše skutečnost, že poslední soutěž 100 cm překonala čistě jen jedna dvojice ze všech startujících.
 Dne 27. 8. 2011 jsem se vydala s Charlottkou na naše první oficiálky do Choťánek (Poděbrady). Vůbec jsem nečekala, že na prvních ofickách s Charlott se umístím a dokonce, že vyhraji 1. místo! Soutěž "ZM" byla otevřená a s klasickým rozeskakováním na 100 cm, takže rozhodoval nejen čistě zajetý parkur, ale i čas. Místní hafling (prý "horké želízko v ohni", říkali na věži rozhodčích), byl velmi rychlý, ale my s Charlottou lépe točily, tak se nám podařilo ho porazit. Dostala jsem krásné nástěnné hodiny s koněm a místo poháru kytici, se kterou jsem jela čestné kolo!
 V dvoufázovce 100/110cm jsem si bohužel shodila překážku v první fázi, jelikož to byl druhý skok (kolmák) na distanci..., ale i tak jsem spokojená.. :) Byla jsem sedmá (čistě jelo pět jezdců), dekorovali jen ty bez trestných bodů, tak jsem šla odsedlat a když jsem byla už na parkovišti, tak slyším, že mne volají na dekorování! Tak zas, honem honem, cválám zpátky. Čestné kolo jsem již nestihla, ale oddekorovali mne a odměnili fialovou kokardou, prý za pěknou jízdu a jako nejmladšího účastníka. O přestávkách byl doprovodný program, při kterém probíhaly ukázky agility, dogdancing a freesbee. Bylo to moc fajn:-).
Didi

 

V sobotu 13. 8. 2011 jsem byla se Charlottkou na prvních našich společných závodech v Újezdě nad Zbečnem. Jela jsem soutěž 80cm s rozeskakováním na 90cm. Čistou jízdou jsme si dojely pro 2. místo. Byla jsem velmi šťastná, že nám to spolu jde a tak jsem se zúčastnila i soutěže 100cm s rozeskakováním na 110cm. Pršelo a tak ti, kteří neměli ozuby, klouzali jak po ledě, ale Charlottka je měla :D V rozeskakováním šli všichni za chybu (shození), většina na poslední překážce včetně mě, pouze jedna slečna jela čistě, jelikož měla obrovské štěstí, ta poslední "osudová" překážka se jí zakynklala, ale nespadla...tak byla 1. a já s nejrychlejším časem opět druhá. Didi
Jmenuje se: Charlotta
Matka: Cheva po: Topas 8 - úžasní koně, ti Topasové :-)
Otec: Rookery Hill - tatínek potomstva s výkonností "S"
Narozena: 11. 2. 1998 - rok jako já :D
Plemeno: ČT - otec A1/1
Dosažená výkonnost: "S"


Je to hnědka s hvězdičkou na hlavě, připomíná mi hlavou Sendy a tělem Dinu, jediné co trochu hyzdí její kráásu je jizva na zadečku, ale nijak jí neomezuje, takže nevadí..
Tak jak to bylo: Sháněli jsme pro mě koně, který by měl alespoň čisté "ZL", zkrátka s dobrými výsledky, zvladatelnou a ne zas tak moc drahou...ano, to je těžké sehnat, ale jak vidíte, jde to, Charlotta je přesně to co jsme hledali, nic lepšího jsme koupit nemohli, nejvíce co na ni obdivuji a oceňuji, je její um v parkuru, tak třeba, jedem na překážku a ona už takových 5 cvalových dopředu vidí odskok a tak si zkrátí nebo prodlouží cvalový tak, aby jí to u skoku vyšlo. Nebo to, jak je rychlá, ale zároveň krásně obratná, na profily moc nekouká, ale když přece, tak se lehce dá přemluvit, protože mi věří a shazovat nechce!! No a s výškou to pro ni také není problém, takže super parkur kobča...na lepší jsem nikdy neseděla!! Jo a jinak, kopýtka dává poslušně všechny, je prostě hodná, na vyjížďkách taky a na drezúru dobrá, jen ten cval je malinko rychlejší, ale to vylepšíme.. :-) A jen co je malinký problém, ale fakt malinký je ten, že je to opravdu stádové zvíře, bez kamaráda se skoro nikde neobejde..krom závodů. Takže myslím, že to je Bombová kobylka a mám jí moc a moc ráda :-*
Tak ať se ti, Charlott, u nás líbí! ♥       Didi

Odkaz na její výsledky z roku 2010:
http://www.cjf.cz/CJF/Kalendar/2010/Vysledky.aspx?license=KG2305&race_type=S&is_rider=false

Více fotek ZDE

Dne 23.července 2011 vykročili do společného života Ela Bohmová a Petr Doležal.
Své ANO si řekli v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí v Praze. Projížďku na koních (viz krásné fotečky) si domluvili na Břevnovských loukách a Lady s Despinem byli u toho! Koníci se chovali velmi způsobně, jako by věděli, že šaty nevěsty byly drahé a že nemohou zlobit! :-), i sluníčko svatebčanům přálo.
Na Vaší další cestě Vám přejeme hodně štěstí, lásky a porozumění.

Celé album na: http://eluskax.rajce.idnes.cz/svatba_23.7.2011/

V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one