Sobota 23. června 2012 byla ve znamení turistiky na koni. Stáj Tamare Ptice pořádala již několikátý ročník orientačního závodu Bludičky. Letošní ročník absolvovali i naši jezdci. První skupina byla ve složení Simona Dittrichová a Reforma, Zuzana Gregoriadesová a Neonka a Irena Malinová a Green Land. Druhou skupinu zastupovaly Diana Dittrichová a Charlotta, Veronika Broučková a Khiara a Karolína Vancová a Paloma. Pro letošní rok byla stanovena trasa do 20 kilometrů s pěti stanovišti, na kterých se plnily různé úkoly.  Startovalo se ze dvora Tamare po skupinkách o maximálně třech jezdcích po pěti minutách. Trasa vedla směrem na Křížek, ze kterého se sjíždělo okolo rokle na Kačák. Hned pod kopcem čekal na jezdce první úkol, házení kamenů z koně do úst bludičky. Trasa pokračovala okolo hospody nahoru do lesů, ve kterých se nacházel druhý úkol. Ten měl prověřit schopnosti jezdců orientovat se v přírodě. Otázky se týkaly poznávání světových stran a kompasu. Další úkol byl za Podkozím, kde měli jezdci poznávat listy stromů. Trasa pak dále pokračovala z údolí do kopce a vyústila kousek pod Svárovem.  Na této cestě přiřazovali závodníci koně ke slavným osobnostem a pokračovali dále až na svárovskou louku, na konci které je čekal další úkol v podobě poznávání souhvězdí. Trasa se poté stáčela přes Lípu směrem ke Křížku a po stejné cestě zpátky do cíle. Na dvoře jezdce čekal závěrečný úkol, který mohl ještě trošku zamíchat pořadím. Na provázku byly zavěšeny balónky a fáborky, mezi nimiž visely papírky s čísly 1- 6. Toto číslo znamenalo počet bodů, které skupina získá k dobru. O pořadí rozhodovalo hned několik faktorů. Výsledný čas dojezdu, body z úkolů a body stržené z provázku. Naše dvojice nikterak nezasáhly do výsledkových listin, trasu jsme jely na pohodu a užívaly si okolních krás, ale nutno podotknout, že naše holky, Dianka, Verča a Kája, měly nejlepší výsledek z plnění úkolů ze všech startujících, kterých nebylo zrovna málo.  Takže gratulace J


První prázdninové dny jsme v našem areálu přivítaly dalšími hobby jezdeckými závody, v pořadí již čtvrtými. A jak už to bývá, letní prázdniny doprovází teplé počasí, sluníčko jezdcům svítilo na cestu bez pár chvil po celou dobu závodů. Poslední závody, které se u nás konaly, byly zahájeny soutěží do 60 cm s rozeskakováním do 70 cm. Pro první místo si v této soutěži dojela Verunka Broučková na Greenovi, druhá se umístila Terezka Bubeníková s Despinem, třetí příčku obsadila Iris Malinová opět s Greenem, čtvtá byla Doubravka Puldová na Laurinovi a pátá Terka Talacková s Pohádka, pro kterou byly tyto závody premiéra. Po přestávce následovala soutěž ve skoku do 70 cm s rozeskakováním do 80 cm. Zde nenašla konkurenci Dianka Dittrichová s Charlottou, pro stříbrnou kokardu si dojela Zuzka Gregoriadesová na Neonce, třetí byla Dita Harvanová s Dicem. Po dlouhé době se našel jezdec, který nepatří do řad TJ Slavia Ptice a dokázal obsadit dekorované místo. Na čtvrtém místě se umístila Iris Malinová a Green Land a pátá příčka patří Terezce Bubeníkové a Lyellovi. Celý závodní den uzavírala postupka do 90 cm s žolíkem 100 cm. Tato soutěž byla opět v režii Dianky a Charlotty. Pro druhé místo si dojela Verunka Broučková s Khiarou, Kája Vancová s Lyellem vybojovala třetí místo a Zuzka Gregoriadesová na Neonce čtvté místo. Všem umístěným gratulujeme a těšíme se opět nashledanou v sezoně 2013.
V sobotu 9.6. jsme pořádali třetí ptické hobby závody.
Počasí bylo příjemné, akorát tak na závodění:-). Parkurové zápolení bylo zahájeno soutěží PennyGirl 60/70, kde se umístila na první příčce Magda K. s Green Landem, druhé místo překvapivě obsadila Anežka J. s Palomou a hned za Anežkou si dojela pro 3. místo Terka B. na Despinkovi. Další soutěž byla 80/90, kdy sýrovou mísu od Cheesy Trade vyhrála opět Magda, tentokrát na Neonce, druhá byla Kája V. poprvé v sedle Reformy, kokardu za třetí místo si vybojovala Verča s Khiarou. Poslední soutěží byla  postupka do 1 metru se žolíkem 110cm. Pro největší pohár si dojela vítězná Reforma s Karolínou V. a o jeden koňský chlup byla za ní Diana D. s Charlottou a pár sekund za Dianou se umístila na třetím místě Verunka B. s Khiarou. Děkujeme sponzorům a všem pomocníkům a těšíme se na příští, poslední, 30. 6. 2012!
Verunka, Kája a Didi


Fotky ze závodů jsou ZDE
 
Fotky ze závodů jsou k vidění  ZDE
a tři další fotogalerie také     ZDE

 


Třetí květnová sobota byl doprovázena slunečným počasím a při té příležitosti jsme uspořádali druhé hobby jezdecké závody. Na programu byly tři soutěže. Jako první byla již tradičně soutěž Klubu PennyGirl, která byla vypsána na výškách 60/70 cm. Vítěznou jízdu předvedl Despin v sedle s Dianou D., s Terezkou B. současně obsadil čtvrté místo, pouhým rozdílem necelé vteřiny od místa prvního. Do této malé časové mezery se vtěsnali Magda K. s Greenem, která vybojovala druhou příčku a ještě Zuzka s Pohádkou na místě třetím. Cenu PennyGirl za nejmenšího účastníka získala Martinka Holanová. Dalším závodem byla soutěž 70/80, kde již nenašla konkurenci Charlotta, opět s jezdkyní Dianou D., pro stříbrnou flotu si dojela  Verunka B. na trakénské klisně Khiaře, v těsném závěsu se umístila Kája V. s Laurinem a opět těsně za nimi Magda K. na Lady, pátá Radka P. s Reformou. Poslední soutěží byla postupka do 100cm s žolíkem, jež představoval nevyplněný kolmý skok  na výšce 105cm, na jehož břevně byla zavěšena krabice pohupující se ve větru:-). V této soutěži do třetice kralovala Diana D. s Charlottkou. Tato dvojice vyvrátila obvyklé pravidlo "stejnoměrného tempa po parkuru" a předvedla dokonale sehranou jízdu, kdy jezdkyně byla schopna po úžasném zrychlení koně opět před skokem vzít zpátky. Skleněný pohár za druhé místo ukořistila sehraná dvojice Zuzka G. s Neonkou, která, ač má problémy se zrakem, je úžasně charakterním koněm bezmezně věřícím svému jezdci. Třetí místo si zasloužila krásnou a bravurní jízdou Verča B. s Khiarou. Na tomto závodě se ukázalo, jak se Verunka díky své píli a dobrým kvalitám Khiary zlepšila oproti svým startům v minulé sezoně. Radka, zatím jediná odvážná a schopná (mimo Simony D.) sedlat na závod Reformu zvládla parkur a bezchybným výkonem si dojela pro čtvrté místo. Po skončení závodu Radka radostně prohlásila, jak si jízdu užila:-).
Závěrem patří naše poděkování sponzorům Cheesy Trade a PennyGirl, a samozřejmě také všem pomocníkům, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodů a těšíme se na setkání v sobotu 9. 6. 2012 při našich posledních letošních závodech.
Zuzka G. a Simona D.

 

První májový den se vydařil, bylo krásné počasí a ve Pticích, ve vesnici u Prahy, se konaly parkurové hobby závody. Zahajovací soutěž, hlavně pro děti a začínající jezdce, byla soutěží klubu PennyGirl. Nejmenší účastnicí byla Lucinka Rýdlová z JO Heřmanova Huť, která sice nezvítězila, ale za krásnou, bezchybnou jízdu na poničce Silvě a jako nejmladší účastník soutěže si od klubu PennyGirl odvezla dárek - plyšového spícího Willyho. V obou dalších soutěžích si vítězný pohár a krásnou ohlávku s vodítkem vybojovala třináctiletá Diana Dittrichová na klisně Charlotta z domácího jezdeckého oddílu TJ Slavia Ptice. Fotografie ZDE  a ZDE

 

 

Opět po roce se 1.5. konaly ve Pticích již tradiční jezdcké závody. Počasí nám přálo až nad míru, velké horko ztížilo koníkům i jezdcům jejich sportovní nasazení, ale myslím, že jen do chvíle než vyjeli na parkur, potom už adrenalin nedovolil na nějaké nepohodlí pomyslet. Vypsané byly 3 soutěže, první 60 cm s rozeskakováním na 70cm, druhá 80cm s rozesk. na 90 cm a třetí byla postupka do 90cm s žolíkem 100cm. Jako vždy naši jezdci nezklamali a obsadili přední místa. Hlavně Dianka Dittrichová, která se v posledních dvou soutěžích umístila s kobylkou Charlottkou na prvním místě. Také kůň Lyell ukázal svou dobrou fyzičku, přes vysoký koňský věk dal všem jasně najevo, že závodění je silnější než léta, která si můžete přečíst na jeho stájové tabulce. Umístil se v poslední soutěži s Kájou Vancovou na druhém místě. Stejně tak se nenechal zahambit devatenáctiletý Laurin, který opět s Kájou obsadil druhé místo v soutěži 70/80. Velká gratulace Magdě K., která si s Greenečkem dojela pro zlatou kokardu v první soutěži, ve které si druhé místo vybojovala Terezka B. s Pohádkou a třetí Verča B. s Palomou. V poslední soutěži si pohár za třetí místo odvezla Zuzka s Neonkou a já vybojovala třetí příčku v druhé soutěži na úžasné Reformě.
Všem umístěným gratulujeme!

Závody se, myslím, velmi vydařily i díky všem pomocníkům, kterým patří naše poděkování.
Všichni se těšíme na další, které se konají 19. 5. a 9. 6. 2012. Tímto vás také srdečně zveme, nejen závodníky, ale i návštěvníky-diváky.

Radka Podjuklová

 

 

Poslední březnová sobota byla pro Káju Vancovou a Verunku Broučkovou nejdůležitějším dnem, jelikož jely spolu s Palomou a Lyellem plnit ZZVJ do Rudné - Nučic. Hned úvod byl hektický, neboť Natálka měla přijet s Palomou v 8,45 s tím, že v 9 začínají dresury, avšak Kája dostala jako start.číslo hned jedničku a když jsem paní Hůlkové řekla, že koník je na cestě, tak mi odpověděla: "To si děláte prdel" a mně nezbylo nic jiného, než každých 5 minut volat Natálce a popohánět ji, jestli už dojela, protože dres.zkoušky nezačaly v 9h, jak jsem předpokládala, ale již chvilku před 8,45...vše se nakonec zvládlo a dresury byly úspěšně za námi.. před parkurem již byl Lyell s Kristýnkou, která s Lyouškem přijela, na místě raději dříve, než abychom měli nervy, ale chyběla gelová dečka, tak paní Vancová nasadila tryskový pohon a jela autem zpět do Ptic pro gelovku. Parkur Lyell zvládnul na jedničku, slečny také, i testík (Kája bezchybně!), hlásíme - Zkoušky splněny!!! Poděkování všem pomocníkům! Zarazilo mne, jak malý zájem je, aby se členové přišli podívat na průběh zkoušek a pomohli Karolíně a Verunce, kterým gratulujeme!

O víkendu jsme se vydali na Parkuriádu, zimní halové závody, které již mají svojí tradici, pořádané Miloslavem Vítkem na Císařský ostrov. Soutěže začínaly Volbou dráhy, kde zvolit vhodnou, nejrychlejší cestu, bylo opravdu oříškem. Přesto, že Verunka projela startem a objela první skok, se umístila s Khiarou na pátém místě, Dianka s Charlottou jednu překážku shodila. V další soutěži bylo 55 startů a děti již jely v konkurenci i dospělých. Dostaly za úkol jet pěkně a korektně a musím napsat, že slečny zajely parkur s žolíkem opravdu moc hezky (viz video), bezchybně, plynule a ve stejnoměrném tempu. Velká pochvala jak Verunce, tak Diance!
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one