Zkoušky základního výcviku jezdců Mělník, 12. 8. 2010

Již v pět hodin ráno jsme vstávali a v šest nakládali koně, abychom byli v 8 ráno na místě. V 8.25 byla schůzka účastníků do 8.40, kdy si Dianka D. vylosovala jedičku, což ji dohnalo k slzám... Adla P. dvojku a přesně v 9.00 již Diana nastupovala na dresuru! Nastal fofr, za 20 min. doběhnout k autu, vyložit koně z přívěsu, přečistit, sundat přepravní kamaše, nasedlat, nauzdit, nabandážovat, obléknout si čepici, sako... a již zbývalo jen deset minut na opracování, což je na dresuru docela málo! Myslím, že by se organizátoři měli zamyslet nad tím, že když si někdo vylosuje jedničku, dvojku, že nemá na opracování potřebný čas, aby se koník uvolnil a mohl kvalitně zajet dresurní úlohu s jezdcem, který ještě nemá tolik jezdeckých zkušeností, když jde teprv skládat ZZVJ! 
Diana se zkoncentrovala a odjela dresuru pěkně, avšak Adla zapomněla kam má jet a už byl problém, pan Moudrý vykřikoval, že to vůbec neumí, nervozita udělala své.. nutno však uznat, že Sendynka šlapala moc hezky. Adla se však, chudinka, úplně rozhodila..
Parkur Princezna s Dianou absolvovala v pořádku, Adla se Sendy měla starovat na parkuru jako předposlední a najednou startovala jako první, což se podepsalo na výsledku.. Půjčili jsme totiž Sendy jedné slečně, kterou zkoušející vyhodili z obdélníku, že její koník nejde čistě a řekli jí, že pokud chce pokračovat v ZZVJ, tak si musí někde sehnat koně. 
Testy obě splnily, ale když chtěla Dianka při vyhodnocení vidět, kde ev. udělala nebo neudělala chybu a z toho se poučit, (ani zkoušející neřekli, na kolik bodů kdo test udělal), tak mi pan Kuška řekl, že je to tajné a že účastníci ZZVJ nemohou vidět svůj test, kde chybovali, tak to mi přijde nelogické.
Moc děkujeme za pomoc s naložením Magdě a hlavně Martině, která s námi do Mělníka jela a Adle i Diance dodávala tolik potřebného klidu..., Marti, dík!
Simona Dittrichová

13.09.2010 11:01:28
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one