Závody Rymáň 11. 7. 2009 - čtyři první místa, aneb vítězný den Despina.

Dnešní  den jsme se vydali na závody do Unhoště v hojném počtu, někteří koně jeli vozíkem a někteří šli pěšky, protože Rymáň je od nás jen 5 km. Závodní den u pana Holana začínal soutěží 50cm, pak následovala soutěž 70cm, další 80cm (všechny soutěže i s rozeskakováním), čtvrtá již byla 90/100, pátá 100/110. Premiérou na závodech byl start malé Dianky Dittrichové na Despinovi a jaké bylo překvapení, když Dianka jízdu na tomto velkém a mohutném koni nejen zvládla, ale ještě se umístila na prvním místě a své vítězství znovu potvrdila taktéž v další, druhé soutěži 70cm! Všichni naši koníci startovali dvakrát, jen Despíka třetí soutěž (80cm) znovu sedlala Simona D. a vyhrála s ním potřetí! Současně byla i na druhém místě, tentokrát s Lady, se kterou se účastnila závodů poprvé. A že toho ještě nebylo dost, odnesla si vítězný pohár i ze čtvrté soutěže 90/100 opět s Lady. Poslední soutěž 100/110 jela jen s Reformou a když závod odjely za 4tb., leckdo si oddechl, že poslední vítězný pohár zbyde někomu jinému, ale vyhrát čtyři soutěže z pěti, je krásný výkon. Daniela Štěpánová jela s Laurinkem soutěž 100/110 a také, bohužel, za 4tb., Laurin lehce ťuknul do břevna (již doskočil a pak teprve bidlo spadlo na zem) a bylo po nadějích na umístění. Za zmínku stojí i pěkné jízdy ostatních koní a jezdců, Dianka byla ještě třetí a čtvrtá se snaživým Durouškem na 50 a i na 70cm, Líza Goblová šestá s Palomou, v 80/90 jsme obsadili skoro všechny dekorovaná místa! První a druhá Simona, třetí místo si pěknou jízdou vybojovala Klárka Janovská s Laurinem, čtvrtá se umístila Zuzana Gregoriadesová na Neonce.
   Ještě jednou gratulujeme, hlavně Diance, Simoně a úplně nejvíc Despinovi, protože není moc velkých koní, na kterých mohou závodit malé děti a pokud vyhrají a ještě v startovním poli obsazeném i dospělými lidmi, o to víc je vítězství cenné. Blahopřejeme i Durouškovi, je úplně úžasný a dokonalý koník. Gratulace též Líze s Palomou, Zuzce s Neonkou a hlavně Klárce a Daniele, obě zajely s Laurinem moc pěknou jízdu.
   Večer jsme připíjeli na vítězství šampusem a červeným vínkem. Ze závodů v Rymámi jsme si přivezli šest pohárů, tři Simona a tři Dianka.

Inu, jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu...:-))

více foto : zde ...

video zde ...

20.07.2009 12:03:35
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one