Vítězné závody 7. 6. 2009 ve Pticích

Červnové počasí od začátku závodům nepřálo, ale nakonec se neděle 7. června 2009 celkem povedla. Ke konci závodů a to na rozeskakování přišla zrovna bouřka, ale nakonec to Simoně přineslo štěstí. Někteří závodníci účast vzdali kvůli předpovědi počasí, domácí jezdkyně tedy měly větší možnost zasáhnout do výsledků.
Ale od začátku: Dětem se jízda zručnosti moc líbila a jako první i druhá se umístila Dianka s šikovnou Lilinkou a půjčeným poníkem Lukasem. Čtvrtá byla Klárka Djemelová s Pohádkou, pátá Líza Goblová s Laurinkem, za zmínku stojí i šesté místo Klárky Janovské s šestadvacetiletým
Durouškem. Ceny jsme měli připraveny pro všechny děti, jež se jízdyzručnosti účastnily, každý dostal  kokardu a tašku s drobným dárkem od Pony clubu, tak nikdo neodešel s prázdnou.
Za první místo byla jako vždy sýrová mísa od Chessy Trade s.r.o., jen v této soutěži místo lahve vína byl dětský šampus:-)
Další závod 60 cm vyhrála opět naše členka a to Daniela Štěpánová na koni Despin, který umí velice dobře zkracovat dráhu, Daniela točila, byl to moc pěkný parkur. Byla moc šťastná, fotila se s Despinkem i s pohárkem za první místo a štěstí jí zářilo z očí.
Třetí soutěž 8O cm vyhrála Simona s Reformou a druhá byla opět Simona s Despinem, Ela Bohmová si vybojovala s novou klisnou Lady 4. místo, také se  pěkně umístila Daniela Štěpánová s další novou kobylkou Pohádkou na 5. místě.
Nejvyšší parkur bohužel provázely dešťové přeháňky a na rozeskakování  vyloženě lilo. Simonu to však nerozhodilo a rychlou bravurní jízdou si dojela s Reformou zaslouženě pro 1. místo. Nebyla to zběsilá jízda, ale točila nad překážkami a zkracovala dráhu jak to šlo, bahno již lítalo od kopyt, protože startovaly s Refkou poslední a voda již na parkuru udělala své, ale vítězný čas od výsledného času druhého a třetího umístěného jezdce hovoří za vše.

Jednadvacetiletý úžasný Lyell s Radkou Podjuklovou si v tomto parkuru vybojoval pěkné  6. místo.
Takže tentokrát nám mísy i většina pohárků zůstaly doma, večer jsme bouchli tři šampusy, nakrájeli sýr a byli jsme rádi, že již máme druhé závody úspěšně za sebou, přece jen příprava a vše potřebné okolo je organizačně náročné a do toho ještě startovat...
Průběh soutěží fotila profesionální fotografka Renata Hofmann, každý si mohl po závodech prohlídnout a zakoupit foto na památku. Škoda jen, že na poslední, nejvyšší soutěž, již pršelo a fotografie tedy z posledního závodu nejsou...
Myslím, že vše proběhlo korektně a bez zádrhelů, velký dík za namáhavou organizaci patří Karlovi a Simoně  Dittrichovým, těšíme se na třetí závody, které se budou konat 20. 6., přijďte, těšíme se na vás!

Výsledky jsou on-line zde k nahléhnutí.

Celý jezdecký den zachytila Renata Hofmann a fotografie nalezenete na webu www.konepsikocky.cz  zde ... , je možné je samozřejmě objednat v plném rozlišení.

Video


Radka Podjuklová
15.06.2009 15:06:27
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one