Hobby závody 5.6. 2011

V neděli 5. 6. 2011 se konaly ve Pticích již tradiční třetí parkurové závody v této sezoně. Jako vždy nám přálo počasí, atmosféra byla skvělá, nikdo se  nezranil, jezdci i koníci byli spokojeni. V první soutěži clubu Pony 70 cm zvítězila Dianka Dittrichová s koníkem Despin, druhá byla opět Diana s Greenečkem, třetí Terka Bubeníková na Pohádce! Druhou soutěž do 80 cm vyhrála Dita Kunová na Ženevě ze stáje Turek, pohár za druhé místo vybojovala Diana D. s Khiarou, na třetím místě se umístila Terka Bubeníková s Despinem! Velkým překvapením se stala Dianka Dittrichová s trakenskou kobylkou Khiarou, která krásnou, čistou jízdou vyhrála i poslední soutěž - postupku do 100 cm, s žolíkem do 110 cm, pro stříbrnou kokardu si dojela Zuzana G. s Neonkou, třetí opět Dita Kunová - Ženeva.

Já bych chtěla poděkovat Simoně Dittrichové, která se nemohla účastnit závodů jako jezdec, protože se podrobila týden před tím operaci kýly. Překvapivě mi nabídla, abych startovala s její, v našich kruzích legendární, kobylkou Reformou. Musím přiznat, že se mě zmocňovaly velké obavy, protože závodit s tímto koníkem je skutečně nelehká a navíc velmi sledovaná záležitost. Zvítězila zvědavost a adrenalinová výzva. Jela jsem s největší opatrností s předsevzetím kobylku co nejméně rušit při její profesionalitě a doufám, že jsem to více méně doržela. Důkazem jsou dva čisté parkury i rozeskakování, 6. místo v druhé soutěži a 5. místo v závěrečné postupce do 110 cm. Reforma se Simonou umí vyhrávat, pro mne byla výhra čistě dojet. Děkuji nejen Simoně za odvahu mi koníka půjčit, ale i Reformě za trpělivost. Nesmím zapomenout na milého starouška (který na to vůbec nevypadá), Lyella. S ním jsem si dojela pro 4. místo v postupce do 110 cm.

 Moc děkuji Lyoušku, jsi stále úžasný. Za rok se zase na všechny těšíme a věříme, že tradice ve Pticích se bude zase opakovat a to nejen přízní počasí, ale hlavně vás jezdců, že si přijedete zasoutěžit.

Poděkování patří také sponzorům clubu Pony a Cheesy Trade s.r.o.
Radka Podjuklová

Fotky ze závodů jsou ZDE


08.06.2011 22:00:25
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one