24.5.2009 Simona Dittrichová s Reformou zvítězily na oficielních závodech v soutěži se stupňovanou obtížností do 120 cm!

  V neděli 24. 5. 2009 jsme se vydali (Simona s Refkou, Karel řidič, Anča pomocník ke koni a Dianka zkušená fotografka) na letošní první oficielní závody do Rudy u Rakovníka a to rovnou na doporučení trenéra Tomáše Kociána na parkur stupně "ZL" a "L", tedy ne klasické "L", ale soutěž do 120 cm s žolíkem. Cestou do Rudy si Simona uvědomila, že v pátek byla velká bouřka, tráva ještě nevyschla a Reforma nemá nandané ozuby! Opět toho litovala, když  před první soutěží "Z" bylo vystoupení kovboje, který s koněm v zatáčce na mokré kluzké trávě upadl.. Další "lahůdkou", která ji čekala při prohlídce parkuru "ZL", byl dvojskok, kde první překážkou nebyl kolmák a druhou oxer, nebo dvojbradlí, jak je běžně zvykem, ale naopak, prvním skokem byl pravý(!) oxer na 110 cm (v rozeskakování na 120 cm) a druhým skokem byl kolmý skok, který plno účastníků závodu shazovalo (kůň se při prvním šířkovém skoku natáhne a pak se nevejde do kombinace).
 O to větší radost byla, když základní kolo "ZL" se Simoně s Reformou podařilo zajet bez trestných bodů a nakonec byly dekorovány na čtvrtém místě. Postupku do 120 cm s žolíkem jely s přehledem, Simona Reformu nehnala, jely svižně pravidelným tempem celý parkur, avšak dráhu zkracovaly. Ve vítězný čas ale nedoufaly, byly tam i jiné šikovné dvojice, takže si dovedete přestavit radost a překvapení, když při vyhlašování výsledků zaznělo, že prvním a tudíž nejrychlejším účastníkem s nejvyšším počtem dosažených bodů v soutěži byla Simona Dittrichová s Reformou, startující za TJ Slavia Ptice!!! :-)

Více foto zde ...

27.05.2009 10:41:30
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one