20.12.2008 Vánoční tradičně netradiční Parkuriáda

V předvánočním shonu jsem dostala nabídku jet na Císařském ostrově s naším
koníkem Despinkem závody. Musím přiznat, že jsem dost váhala, nejen pro předvánoční frmol v práci a v domáctnosti, ale také proto, že jsem si na to moc nevěřila.
Po ranních potížích s nastartováním auta, zácpou na Letné a navzdory dost
nevlídnému počasí, jsme nakonec dorazili na závody včas. Ve složení Radka, Jirka Ziegler, Zuzka Gregoriadesová, Bára Procházková a dodatečně ještě Jirka Suchomel jsme se vydali na prohlídku parkuru. Musím přiznat, že se mi zatočila hlava a vůbec jsem si nedovedla představit jak to pojedu. Na radu Veroniky Staňkové jsem se rozhodla pro nejnáročnější, ale nejrychlejší kurz, i když jsem si moc nedovedla představit jak tam Despinka otočím. Musím říci, že bych byla se svým výkonem spokojená, ale na poslední překážce mi vypadla noha ze třmenu a na další otočce jsem odstředivou silou prostě úplně hloupě spadla.
Také Zuzka neměla štěstí, Neonka v obratu klopýtla, nakonec pád vybrala, ale Zuzka bohužel ne.
Bára parkur také s Neonkou absolvovala za jednu shozenou překážku. Jirka Ziegler se po první překážce malinko ztratil, ale hned to napravil a dojel na krásném 5. místě z cca 40 jezdců. Nejlépe si vedl Jirka Suchomel, dojel si pro 2. místo s Fabulitem.
Všichni jsme se shodli, že se nám tam líbilo a navzdory polovičnímu nezdaru jsme ani trochu nelitovali, že jsme Vánoce hodili za hlavu. Despinkovi i Neonce moc děkujeme za závodní nasazení, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, ale to neznamená, že se příště nebudeme snažit zvítězit. 

Radka Podjuklová

foto zde ...

To nej z Vánoční parkuriády ...

05.01.2009 18:11:45
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one