2.5.2009 Májové závody

Tak máme úspěšně za sebou první letošní závody, které jsme pořádali u nás. Za slunného počasí se v našem areálu sešlo na devadesát závodních dvojic, dychtivých sportovního klání. Soutěže začínaly jízdou zručnosti, určenou předně pro děti, poníky či mladé koně, děti s vodičem i bez vodiče, jezdil se slalom, překonávala plachta, malé skoky, házelo se míčkem na cíl. V této úvodní soutěži zvítězila domácí jezdkyně Dianka Dittrichová s úžasným hřebcem Top Secret před Lízou Goblovou, taktéž naši členkou, která jela na ochotném Laurinkovi, s Lilinkou byla Dianka šestá. Za zmínku stojí pěkná jízda mladého Greenečka a 26ti letého Durouška.
V další soutěži do 60cm jsme opět "urvali" vítězné místo, tentokrát zabodovala Zuzana Gregoriadesová v sedle Neonky, třetí se umístila Dianka Dittrichová s Topíkem, pěknou jízdu předvedla Klárka Janovská se Sendy, která obsadila páté místo. I Green, jehož to byly první závody, jel čistě a taktéž nestor kolbišť Duroušek.
V třetí soutěži 70/80 byla dekorována na třetím místě Simona Dittrichová s Reformou, stojí za zmínku, že rozeskakování šli skoro všichni naši koníci se svými jezdci bez chybky.
Poslední závod byl 90/100, kde si ryzka Reforma v sedle se Simonou Dittrichovou vybojovala pohár za druhé místo (první místo uniklo jen o tři desetiny vteřiny) ne rychlou jízdou, ale dokonalým obratem na posledni dvojskok, který snad žádný jezdec neriskoval zajet. Pěkná byla i čistá jízda Anny Fialové s Neonkou a současně i se spolehlivou Dinou,  stejně tak Radky Podjuklové s Lyellem, absolvovali metr bez chyby a štěstíčko jim zářilo z očí.
Za pěkné a povedené jízdy musíme poděkovat našim trenérům M.Vítkovi, panu Smrčkovi, kteří mají velkou zásluhu, že nás koníci mile překvapili. Předně dík však patří T. Kociánovi, který s námi parkur zkoušel a pomohl nám cennými radami. Za úspěšný průběh závodů děkujeme K. Dittrichovi, J. Suchelovi, M. Janotkovi a všem všem pomocníkům. Bez vás, které nemůžu zde všechny jmenovat, bychom nemohli závody vůbec pořádat. Vám všem patří velký dík.
Vy, kteří závody také pořádáte, víte, o čem hovořím... :-)

Velmi pěkná fota ke shlédnutí zde ...

Kompetní výsledkové listiny naleznete zde ...

Fotogalerie se připravuje .

04.05.2009 14:11:38
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one