Dne 24.5.2007 se rozeběhla navždy po věčných pastvinách, zůstane s námi v našich vzpomínkách dál, ta krásná, bláznivá klisna, která byla stále plná energie a elánu.

Je to něco málo přes 23 let, kdy na svět vykoukla krásná rezavá klisnička s bílou lisynkou, neměla úplně jednoduchý život, již ve 12- letech měla být utracena, po tom co s ní lidé špatně zacházeli a právě tady začíná Naše společná cesta.

Koupila jsem jí za jateční cenu 15 tisíc korun v dezolátním stavu, slepou, vyzáblou a se starými zanícenými ránami. Léčení trvalo několik měsíců a  klisna svůj boj vyhrála poprvé, podařilo se nám jí vyléčit i oči.

Stala se z ní krásná a silná klisna, která učila spoustu lidí  půvabům jízdy na koňském hřbetě. Milovala je, ty dvounožce jež jí občas rajbovali hřbet, ráda se předváděla a vyváděla různé lumpárny.

Byla velkou osobností s velkým statečným srdíčkem, lidé jí museli milovat či nenávidět, nic mezi tím neexistovalo.

Další rána přišla v 16- letech, kdy byla otrávena ve výběhu a podruhé jsme bojovali o její život, tentokráte si však situace vyžádala transport do Brna na kliniku. Stav byl dlouhou dobu vážný, babča však boj nevzala a podruhé vybojovala svůj život.

Nezlomila jí ani následná slepota a schvácení kopyt, jenž následovali po intoxikaci, ze všeho se nám ji podařilo dostat a to nejen díky doktorům, ale také díky její nesmírné vůli žít a pomoci, opory a podpory manželů Šedivých z Rakovníka, u nichž byla Princezna ustájena na rekonvalescenci i jim patří můj dík!

Další řádku let žila velmi pěkný, klidný život, nemarodila, byla ve skvělé kondici a zde bych ráda poděkovala Vendulce Veselé, za důstojný a krásný důchod jímž jí umožnila a jistě prodloužila život o dalších pár let. Za lásku a obětavost se kterou se o ní starala a i za to, že byla silnější než já a zůstala s ní do konce.

Její pouť neskončila slavně, myslím, že kdo jí dobře znal, přál by jí klidnou, rychlou a bezbolestnou smrt. Skonala na zemi ve výběhu, kterým nešťastnou náhodou proběhla, zranění byla příliš vážná a neslučitelná se životem koně.Nebyla schopna se již postavit na nohy. Třetí a poslední boj o život prohrála.

Bez lásky a podpory lidí kolem ní by tu takto dlouho, po tom co si za celý život užila jistě nebyla, díky všem, jenž pomáhali a ti kdo jí znali ať si na ní alespoň vzpomenou.

AŤ ODEJDEŠ KAMKOLI  JÁ ZŮSTANU S TEBOU

Veronika Staňková

 / Bývalá majitelka /

princezna-na-zadnich.jpg
01042007115.jpg
12.JPG
Princi.jpg
19.02.2008 13:16:31
simonadittrichova
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one