Na věčných pastvinách

 

 

 

Majitel: TJ Slavia Ptice

 

 

 

Info:

Duroušek je nejstarším koníkem ve stáji, je to úžasně vitální koník, jenž ač je již opravdu svým věkem stařičký dědoušek, srdíčkem je stále mladík, má taktéž železné zdraví a venku mají mladí koníci co dělat aby ho stíhali. Výborný učitel, trpělivý, vozí i malé děti na lonži, začátečníky učí skákat, nejdokonalejší kůň, jen promluvit...:-)

Dodnes je v aktivním důchodu, chodí pravidelně pod sedlo a je nezaplatitelným profesorem spoustě začátečníkům!!!

 

 

Evidenční číslo:
Základní jméno: Dural
Narozen: 7.2.1983
Pohlaví: valach
Plemeno: A1/1
Barva: hnědák
KVH( výška): 160 cm
Plemenná kniha: A1/1
matka:

Desiré.

otec:

Lincoln

V chovu: Ne
Sportovní výkonnost: L**
  

 

 
9[1].5.04 Simona.jpg
020.jpg

A1/1, valach, 156 KVH, tmavý hnědák, nar: 9.3.1984

Otec: Scottish Rifle ( GB )                     Matka: Realnaja ( SU )

Raky je miláček všech, je již v końském důchodu, využívá se pouze pro povození malých lehkých dětí, byl to výborný učitel s velkým srdíčkem a i když s ním má již semtam problémy umí to ve výběhu stále ještě rozbalit jak za mlada.

ptice5 073.jpg
Rákoš.jpg
 

 

Dne 24.5.2007 se rozeběhla navždy po věčných pastvinách, zůstane s námi v našich vzpomínkách dál, ta krásná, bláznivá klisna, která byla stále plná energie a elánu.

Je to něco málo přes 23 let, kdy na svět vykoukla krásná rezavá klisnička s bílou lisynkou, neměla úplně jednoduchý život, již ve 12- letech měla být utracena, po tom co s ní lidé špatně zacházeli a právě tady začíná Naše společná cesta.

Koupila jsem jí za jateční cenu 15 tisíc korun v dezolátním stavu, slepou, vyzáblou a se starými zanícenými ránami. Léčení trvalo několik měsíců a  klisna svůj boj vyhrála poprvé, podařilo se nám jí vyléčit i oči.

Stala se z ní krásná a silná klisna, která učila spoustu lidí  půvabům jízdy na koňském hřbetě. Milovala je, ty dvounožce jež jí občas rajbovali hřbet, ráda se předváděla a vyváděla různé lumpárny.

Byla velkou osobností s velkým statečným srdíčkem, lidé jí museli milovat či nenávidět, nic mezi tím neexistovalo.

Další rána přišla v 16- letech, kdy byla otrávena ve výběhu a podruhé jsme bojovali o její život, tentokráte si však situace vyžádala transport do Brna na kliniku. Stav byl dlouhou dobu vážný, babča však boj nevzala a podruhé vybojovala svůj život.

Nezlomila jí ani následná slepota a schvácení kopyt, jenž následovali po intoxikaci, ze všeho se nám ji podařilo dostat a to nejen díky doktorům, ale také díky její nesmírné vůli žít a pomoci, opory a podpory manželů Šedivých z Rakovníka, u nichž byla Princezna ustájena na rekonvalescenci i jim patří můj dík!

Další řádku let žila velmi pěkný, klidný život, nemarodila, byla ve skvělé kondici a zde bych ráda poděkovala Vendulce Veselé, za důstojný a krásný důchod jímž jí umožnila a jistě prodloužila život o dalších pár let. Za lásku a obětavost se kterou se o ní starala a i za to, že byla silnější než já a zůstala s ní do konce.

Její pouť neskončila slavně, myslím, že kdo jí dobře znal, přál by jí klidnou, rychlou a bezbolestnou smrt. Skonala na zemi ve výběhu, kterým nešťastnou náhodou proběhla, zranění byla příliš vážná a neslučitelná se životem koně.Nebyla schopna se již postavit na nohy. Třetí a poslední boj o život prohrála.

Bez lásky a podpory lidí kolem ní by tu takto dlouho, po tom co si za celý život užila jistě nebyla, díky všem, jenž pomáhali a ti kdo jí znali ať si na ní alespoň vzpomenou.

AŤ ODEJDEŠ KAMKOLI  JÁ ZŮSTANU S TEBOU

Veronika Staňková

 / Bývalá majitelka /

princezna-na-zadnich.jpg
01042007115.jpg

A1/1, nar: 1988, ryzák, valach, 168KHV

otec: Authi (IRE)                                         matka: Limeira

Patří již mezi koňské dědečky, je však stále v aktivním důchodu, plný síly a temperamentu, je to velmi ochotný koník a skvělý profesor pro začínajcí jezdce.

Snímek 069.jpg
30[1].4.05 Drak   závody.jpg
V květnovém časopise jezdectví ( Koníček ) naleznete na straně 8-9 velmi pěknou reportáž o našem oddílu.

Článek ke čtení ZDE

 ČT 1 pořad "Věříš si", záznam můžete shlédnout v archivu ČT ZDE ...
TJ Slavia Ptice, info@jkptice.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one